loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MORSOWANIE W MUZEUM

Paweł Goraj - Administrator

Towarzysząca nam od początku roku wiosenna zdjęcie MORSOWANIE...aura nie przeszkodziła w organizacji spotkania sympatyków morsowania na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. W minioną niedzielę ponad 200 osób zgromadziło się wokół zabytkowego układu hydroenergetycznego, dopingując 90 śmiałków, którzy odważyli się zanurzyć w lodowatej wodzie. Dla wielu morsujących była to pierwsza próba przełamania lęku przed nieznanym zimnem i chłodem. Wspólną kąpiel w przyfabrycznym stawie poprzedziła rozgrzewka oraz krótki instruktaż morsowania, udzielony przez Monikę Cholewińską z klubu „Balans”, współorganizującego wydarzenie.

 

Dla mniej odważnych Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Babeczki” z Ćmińska przygotowało gorące posiłki i napoje. Rozgrzewano się również wokół płonących ognisk i kuźni kowalskiej, którą rozpalono w starej gwoździarni. W trakcie wydarzenia uruchomiono największe, drewniane koło wodne w Polsce, a wszyscy ci, którzy po raz pierwszy odwiedzili Maleniec, mogli zwiedzić z przewodnikiem dawną, maleniecką fabrykę żelaza. Organizatorami wydarzenia byli: Klub „Balans”, Stowarzyszenie „ImperActive”, Stowarzyszenie „Aktywny Ćmińsk” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Opracował: Maciej Chłopek

GALERIA - MORSOWANIE...

2  3  4

5  6  7

8  9

fot. arch. ZZH w Maleńcu