loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

GROŹNY POŻAR - NA SZCZĘŚCIE TO TYLKO ĆWICZENIA

Administrator

W poniedziałek 21 października baza paliw nr 17 w Baryczy zdjęcie GROŹNY POŻAR...stała się miejscem sprawdzianu sprawności i szybkości reagowania służb z terenu powiatu koneckiego. Według scenariusza ćwiczeń powiatowych w bazie paliw nastąpiła awaria, która spowodowała pożar powierzchniowy w zbiorniku z olejem napędowym. Jako pierwsze, działania podjęły miejscowe służby, zgłaszając niezwłocznie zdarzenie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Teren i drogi dojazdowe zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji.

 

Na miejsce akcji przybyły także zastępy OSP, pozostając w gotowości do akcji gaśniczej. Starosta Konecki Grzegorz Piec  zapoznał się z zaistniałą sytuacją, a pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego starostwa przystąpili niezwłocznie do realizacji zadań określonych scenariuszem ćwiczeń.

Nad działaniami na poszczególnych odcinkach czuwali: st. kpt. Ryszard Stańczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Końskich, brygadierzy - Marek Kowalczyk i Adam Zieliński, st. kpt. Robert Pałosz i Mariusz Czapelski, st. asp. Gerard Pachuc, asp. sztab. Piotr Sadko, mł. asp. Małgorzata Trojan.

Akcja pod dowództwem Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach starszego brygadiera Roberta Sabata przebiegła sprawnie, pokazując gotowość i sprawność działania, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, OSP, Policji oraz  jednostek samorządu w sytuacjach kryzysowych. Na koniec można było odetchnąć z ulgą – na szczęście, tym razem to tylko ćwiczenia.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - GROŹNY POŻAR...

2  3  4

5  6

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich