loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

W GOŚCINIE U WOJEWODY I MARSZAŁKA

Paweł Goraj - Administrator

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwiezdjęcie W GOŚCINIE... Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” od 11 lat współpracuje z placówką o podobnym profilu działania z Quedlinburga w Niemczech. Spotkania podopiecznych obu placówek są okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania. Podopieczni WTZ w Końskich raz w roku wyjeżdżają na tygodniowy pobyt do Quedlinburga a my na podobnych zasadach gościmy przyjaciół z Niemiec.

 

W dniu 19 września 2019 r. delegacja złożona z przedstawicieli obu placówek w towarzystwie Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca odwiedziła Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki w Kielcach. Zarówno Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, jak i Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek bardzo ciepło przyjęły gości. Kierownik WTZ Barbara Zbylut w skrócie przedstawiła historię współpracy obu placówek. O działaniu organizacji pozarządowej „Lebenshilfe” („pomoc życiowa”) i wspieraniu niepełnosprawnych u naszych zachodnich sąsiadów opowiedzieli Ulrike i Hinrisch Warnecke. Wszyscy uczestnicy po obu spotkaniach otrzymali od gospodarzy pamiątkowe upominki. Niemieccy goście podkreślali uroki naszego regionu, który mieli okazję podziwiać podczas organizowanych podczas kolejnych wizyt wycieczek oraz wspaniały smak polskich potraw. Obie wizyty minęły w miłej, przyjaznej atmosferze i z pewnością pozostaną w pamięci gości. Przedstawiciele delegacji niemieckiej przypomnieli o zaproszeniu do Quedlinburga w listopadzie tego roku i wspólnym uczestniczeniu w jarmarku świątecznym. Starosta Konecki Grzegorz Piec również otrzymał zaproszenie, by bliżej poznać to urokliwe miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz powiat Harz.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - W GOŚCINIE...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich