loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

NAJPIĘKNIEJSZE WIEŃCE DOŻYNKOWE W OPATOWIE

Administrator

W niedzielę 8 września w Opatowie uroczyście zdjęcie NAJPIĘKNIEJSZE WIEŃCE...obchodzono święto plonów. Na XIX Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie przybyli rolnicy, przedstawiciele władz i reprezentacje powiatów z naszego regionu. Po uroczystej mszy w kolegiacie św. Marcina korowód dożynkowy udał się na opatowski rynek, gdzie odbyła się dalsza część obrzędu. Jednym z najważniejszych punktów był wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W części konkursowej nasz powiat reprezentowały gospodynie z Czerwonej Woli z gminy Słupia Konecka, które wspierali włodarze samorządowi: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, wicestarosta konecki Wiesław Skowron, wójt Robert Wielgopolan i przewodniczący RG Słupia Konecka Mirosław Wilk.

 

Pomimo, że nie udało się zdobyć głównej nagrody wspaniała praca wzbudzała duże zainteresowanie oglądających. W tegorocznej rywalizacji zwyciężył wieniec powiatu sandomierskiego z gminy Koprzywnica. Oprócz prezentacji i występów na scenie dodatkową atrakcją imprezy były niewątpliwie stoiska z rękodziełem i potrawami regionalnymi, wśród których na uwagę zasługiwała ekspozycja przygotowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Końskich.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - NAJPIĘKNIEJSZE WIEŃCE ...

2  3  4

5  6

7  8