loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

I POWIATOWY PRZEGLĄD WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH

Administrator

W sobotę 31 sierpnia 2019 na placu przed zdjęcie I POWIATOWY PRZEGLĄD...Starostwem Powiatowym w Końskich odbył się I Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych. Uroczystość oficjalnie otworzył Starosta Konecki Grzegorz Piec. Widzowie gorącymi brawami nagrodzili występ zespołu „Mały Dziebałtów”, a następnie grupy, które zgodnie z tradycją ośpiewywały swoje wieńce. W tym czasie przed jurorami stało niezwykle trudne zadanie – wyłonienie spośród jedenastu wspaniałych dzieł tego jednego, które będzie reprezentowało nasz powiat na Dożynkach Wojewódzkich 8 września w Opatowie.

 

Jury w składzie: Agnieszka Pietrzak – przedstawiciel Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Zbigniew Sadorski – sekretarz powiatu koneckiego, Maciej Chłopek – dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego Maleniec uznało, że wieńcem spełniającym wszystkie wymogi konkursowe jest ten wykonany przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czerwonej Woli. Kolejne miejsca przypadły zespołowi „Bębnowianka” z Bębnowa i zespołowi „Rogowianka” z Rogowa. Oprócz wcześniej wymienionych mogliśmy podziwiać wieńce przygotowane przez: KGW z Wólki, Smykowa, Rudy Pilczyckiej, gospodynie z miejscowości Radoska, ”Koniczynki” z Proćwina oraz grupy z Pilczycy, Kapałowa, Korytkowa i Kupimierza. Nagrody dla zwycięzców, w wysokości odpowiednio 1000, 600 i 300 złotych oraz dyplomy dla wszystkich uczestniczących w konkursie grup wręczyli: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta - Wiesław Skowron i członkowie zarządu: Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. Wszystkie zespoły przedstawiał Marian Wikiera – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, a na zakończenie z krótkim programem wystąpił zespół ludowy „Sokołów” prowadzony przez Krystynę Nartowską. Ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom prezentowanych prac, starosta podsumowując całość imprezy zdecydował o dodatkowej nagrodzie, zapraszając na wspólną wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznego w Tokarni.

Opracował: Adam Kubka

GALERIA - I POWIATOWY PRZEGLĄD...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  22  23

24  25  26

27  28  29

30  31  32

33  34  35

36  37  38

39  40  41

42  43  44

45  46  47  48

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich