loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA SENIORÓW POŚWIĘCONE BEZPIECZEŃSTWU

Paweł Goraj - Administrator

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu zdjęcie WARSZTATY DLA SENIORÓW...Drogowego i Policja realizują już po raz czwarty ogólnopolską akcję dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jest to największa z dotychczasowych edycji. W tym roku spotkania z seniorami zaplanowano aż w 94 miejscowościach. Celem akcji jest uświadamianie seniorów - kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz najważniejsze - jak unikać drogowych niebezpieczeństw. Nasi eksperci zaprezentują - specjalnie przygotowane do akcji - krótkie filmy edukacyjne, obrazujące właściwe i niewłaściwe zachowania seniorów na drodze. Na ich podstawie porozmawiają z uczestnikami o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania.

 

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danej miejscowości oraz w całym powiecie.

Podczas spotkania poruszane są także o tematy sprawności psychofizycznej seniorów i jej wpływie na zdolność kierowania autem, rowerem oraz na korzystanie z drogi jako pieszy. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł bezpłatnie zweryfikować ostrość swojego wzroku oraz czas reakcji na zagrożenia, korzystając z przygotowanych przez nas przyrządów.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Nasz serwisant wykona podstawowy przegląd techniczny, a także doposaży pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Mapa ogólnopolskich spotkań z seniorami zamieszczona jest na stronie internetowej www.seniornadrodze.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. https://www.seniornadrodze.pl/index.php/warsztaty-2019/291-konskie

Plakaty reklamowe akcję: (plik.pdf)

senior plakaty konskie 1

senior plakaty konskie 2