loga aloga bloga c

 RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo ankieta LOGO TERMOMODERNIZACJA

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

W DĄŻENIU DO DOSKONAŁOŚCI - DNI OTWARTE W ŚODR W MODLISZEWICACH

Administrator

Dni Otwarte w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa zdjęcie W DĄŻENIU DO DOSKONAŁOŚCI Rolniczego w Modliszewicach już po za nami. Organizatorom tej cyklicznej i bardzo dobrze znanej w województwie świętokrzyskim, choć z całą pewnością nie tylko, imprezy zawsze towarzyszy ogromne zainteresowanie. Podczas 44 edycji wydarzenia, na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji związanych przede wszystkim z branżą rolniczą, ale także spożywczą, przetwórczą, producencką, czy hodowlaną. Na polu doświadczalnym ŚODR w Modliszewicach już od godziny 9.00 można było podziwiać wspaniałe rezultaty postępu biologicznego wykorzystywane w uprawie wielu odmian zbóż i roślin.

 

„W Dziale Technologii Rolnej i Doświadczalnictwa ŚODR w Modliszewicach pracuję od blisko 30 lat. Jestem przekonany, że postęp biologiczny w uprawach jest najbardziej przyjazny środowisku i mówię to, z całą odpowiedzialnością, również jako praktyk. Stare odmiany, choć wielu z nas ma do nich duży sentyment, niestety są w dużo większym stopniu zagrożone chorobami i suszą, co skutkuje słabszymi wartościami i zbiorami” – podkreślał Krzysztof Domagała ze ŚODR w Modliszewicach który zwrócił uwagę również na zmiany klimatyczne i niszczenie upraw przez dzikie zwierzęta.

Na wielu stoiskach można było znaleźć zarówno potrawy regionalne, miody, sery, ale także rękodzieło ludowe, czy rośliny ozdobne. Nie zabrakło wystawców sprzętu rolniczego oraz producentów z szeroko rozumianej branży mleczarskiej, w tym także Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Końskich. Wśród wielu atrakcji, jakie w tym dniu przygotowali organizatorzy, była również możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, którą prowadziły Warsztaty Terapii Zajęciowej z Końskich. Oficjalną część uroczystości poprowadził dyrektor Ośrodka w Modliszewicach – Jerzy Pośpiech. Władze samorządu powiatowego reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego – Zbigniew Kowalczyk oraz starosta konecki – Grzegorz Piec. Wśród przybyłych w tym dniu byli również: poseł na Sejm RP – Krzysztof Lipiec oraz Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Wystawa hodowlana bez wątpienia cieszyła się największym zainteresowaniem zwiedzających, a jej zwieńczeniem było wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych czempionów. Poniżej prezentujemy zwycięzców tegorocznej wystawy w poszczególnych kategoriach oraz zwycięzców Agroligi 2019 i konkursu „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne 2019”. W ostatniej odsłonie imprezy wystąpiły zespoły ludowe.

Agroliga – (plik.pdf)

Bydło mleczne - (plik.pdf)

Króliki - (plik.pdf)

Owce - (plik.pdf)

Opracował: Paweł Kubiak

GALERIA - W DĄŻENIU DO DOSKONAŁOŚCI...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26 27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

44  45  46

47  48  49

50  52  53

54  55  56

58  59  60

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich