loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

XI EDYCJA AKCJI W ZSP NR 1 W KOŃSKICH „MECHANIK BIEGA”

Administrator

W samo południe 24 maja 2019 roku na obiektach sportowych zdjęcie MECHANIKZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich już po raz 11 wystartowała akcja „Mechanik Biega” organizowana w ramach dni otwartych szkoły. Ta powszechna akcja biegowa na początku nosiła nazwę „Polska Biega” i była przeprowadzana w całej Polsce, a obecnie jest kontynuowana  pod nazwą „Mechanik Biega”.

 

Około dwukilometrową trasę pokonało 450 osób, wśród których, obok uczniów i nauczycieli z ZSP nr 1, biegła młodzież zainteresowana wyborem szkoły. Mechanik Biega to akcja społeczna promująca bieganie, która pokazuje, że bieganie jest dla wszystkich, że biegać może każdy - bez względu na wiek, płeć, zawód oraz zachęcać ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszystkich uczestników i zaproszonych gości przywitał gospodarz obiektu pani dyrektor Beata Jakubowska oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera.

Akcja „Mechanik Biega” była okazją do przekazania przez koneckie koło PCK specjalistycznych rowerów dla osób niepełnosprawnych. W dniu poprzedzającym uczniowie ZSP nr 1 oddawali krew.

Akcja miała charakter rekreacyjny nie liczyły się wyniki ale sportowa zabawa. Zaraz po biegu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszyscy startujący wzięli też udział w losowaniu nagród rzeczowych i wspólnym grilowaniu.

Opracował: Łukasz Sękowski

GALERIA - MECHANIK BIEGA...

2  3  4

5  6  7

fot. Łukasz Sękowski

fot. arch. ZSP nr 1 w Końskich