loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

100 LAT POLICJI – ROZSTRZYGNIĘTO WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU

Administrator

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickie Woli, zdjęcie 100 LAT POLICJI...to tu poznaliśmy finalistów Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym: Wojewody Świętokrzyskiej – Agaty Wojtyszek, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Andrzeja Bętkowskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Kazimierza Mądzika. Warto zaznaczyć, że te szczególne zmagania odbywają się z inicjatywy Komendy Głównej Policji i mają podkreślić i uświetnić obchody  100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Jak możemy przeczytać na stronie organizatora celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie tej formacji mundurowej.

 

Organizatorzy tychże zmagań przewidzieli 4 kategorie konkursu, z której w każdej wyłoniona zostanie najlepsza praca. Są to kategorie: sceniczna, literacka, audiowizualna oraz plastyczna. Konkurs skierowany jest do policjantów, pracowników Policji oraz ich rodzin, uczniów klas mundurowych, członków stowarzyszeń oraz kółek zainteresowań związanych z Policją, itp. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach odpowiedzialna była za przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich. Współorganizatorami przedsięwzięcia na etapie wojewódzkim byli: Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich – Krzysztof Obratański, którego w tym dniu reprezentował jego zastępca – Krzysztof Jasiński oraz Komendant Powiatowy Policji w Końskich –  inspektor Waldemar Cisowski. Władze samorządu powiatowego reprezentował Grzegorz Piec – pełniący funkcje Starosty Koneckiego. Łącznie na etapie wojewódzkim w wymienionych wcześniej kategoriach jury oceniało 43 prace, a z pośród nich wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować województwo świętokrzyskie na finale w Komendzie Głównej Policji.

„Ci, którzy są dziś z nami, to osoby które dobrze życzą Policji. Dziękuję za przyjęcie tej inicjatywy i zaangażowanie. Gratuluje uczestnikom i ich opiekunom. Wyrażam przekonanie, że wpisując się w 100 – lecie istnienia państwowości polskiej, Polska Policja, mundur policjanta będzie kojarzony z osobą pomocną, do której każdy, bez przeszkód może się zwrócić i oczekiwać pomocy” – podkreślał reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kiecach, jego zastępca inspektor – Artur Bielecki.

Laureatami w poszczególnych kategoriach konkursu zostali: kategoria malarsko - plastyczna, klasy 0-3 pierwsze miejsce przyznano Amelii Basiak z Placówki Wsparcia Dziennego w Końskich, w tej samej kategorii w przedziale klas 4-8 jury najwyżej oceniło Martę Sotę z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, natomiast pozostając w kategorii malarsko – plastycznej, ale już w grupie OPEN i szkół średnich, pierwsze miejsce zajęła Alicja Rzepka z I LO w Staszowie. Kategoria literacka wiersz, tu pierwsze miejsce zajął Piotr Walendziak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach, natomiast w kategorii próby literackie bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Wąsik z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wyjątkową pracę historyczną, w tej kategorii triumfował st. sierż. Andrzej Pawłowski z KMP w Kielcach. Specjalną nagrodę i wyróżnienie otrzymał Szymon Kurdziel ze Szczecina. Tą samą nagrodę otrzymali uczniowie  z ZDZ w Końskich, którą w ich imieniu odebrała dyrektor placówki – Kinga Ostrowska. Jak się okazało jury w kategorii audiowizualnej najwyżej oceniło seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich, którzy zaprezentowali skecz pod dźwięcznym tytułem „Z życia wzięte spotkanie na drodze”. Scenicznie zwycięzcami okazali się natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie, którzy zaprezentowali sztukę ot. „Historia Policji zaklęta w pamiątkach i kartkach rodzinnego albumu”. Uroczystość prowadziła Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach oraz st. sierż. Piotr Przygodzki – oficer prasowy KPP w Końskich.

Opracował: Paweł Kubiak

GALERIA - 100 LAT POLICJI...

1  2  3

4  5  6

7  8  9

10  11  12

13  14  15

16  17  18

19  20  21

22  23  24

25  26  27

28  29  30

31  32  33

34  35  36

37  38  39

40  42  43

44  45  46

47  48  50

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich