loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PIERWSZY STOPIEŃ DO ŻOŁNIERSKIEJ KARIERY – KWALIFIKACJA WOJSKOWA I POWIATOWA KOMISJA LEKARSKA

Administrator

Dnia 4 marca 2019 r. w Szpitalu św. Łukasza w Końskich rozpoczęła zdjęcie PIERWSZY STOPIEŃ DO...swoją działalność Powiatowa Komisja Lekarska, która stanowi pierwszy etap rekrutacji do służby wojskowej. Podczas oficjalnego rozpoczęcia obecni byli: wicestarosta konecki Bogdan Soboń, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach ppłk Mirosław Smerdzyński oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Końskich Wiesław Basiak.

 

Otwierając komisję naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Wiesław Basiak życzył wszystkim bezstresowego stawania przed komisją oraz dobrego spełniania obowiązku obywatelskiego. Następnie głos zabrał wicestarosta konecki Bogdan Soboń. Podkreślił, że to ważny etap dla wszystkich zgromadzonych. „Jeśli nadejdzie taka potrzeba wszyscy mężczyźni będą musieli walczyć w obronie Ojczyzny. To poczucie wolności każdego narodu jest nierozerwalne” – podkreślił wicestarosta.

Natomiast Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach ppłk Mirosław Smerdzyński prosił, by nie kojarzyć w dzisiejszych czasach komisji, dzięki której od razu dostaje się bilet do wojska. Kwalifikacja wojskowa to dopiero pierwszy krok, gdzie mamy do czynienia z wojskiem. Zauważył, że to obowiązek, który każdy musi wypełnić. Mówił, że od tego pierwszego kroku wszystko się zaczyna.

Komisja pod przewodnictwem dr Marka Ziopai ma do przebadania 444 mężczyzn oraz kilkanaście kobiet. Tegoroczna komisja będzie prowadziła kwalifikację młodych ludzi z rocznika 2000 w liczbie 393 i 51 osób ze starszych roczników. Sekretarzem i odpowiedzialnym za sprawność pracy komisji jest inspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Końskich Robert Nagórny.

 

Opracowanie: Katarzyna Matysiak

GALERIA - PIERWSZY STOPIEŃ DO...

2  3  4

5  6  7

8

fot. Katarzyna Matysiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich