loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

XVI DIECEZJALNY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ POD PATRONATEM STAROSTY KONECKIEGO – ZGŁOSZENIA

Administrator

Wpisując się w Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania zdjęcie konkurs GowarczówNiepodległości przez Polskę Starosta Konecki p. Andrzej Marek Lenart wspólnie z Biskupem Diecezji Radomskiej ks. Henrykiem Tomasikiem objęli honorowym patronatem XVI Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod nazwą: „Kocham moją Ojczyznę” organizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie.

 

Głównym celem konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, jak również zwiększenie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków.

Konkurs ma zasięg diecezjalny i jest skierowany do:

  • dzieci w wieku przedszkolnym;
  • uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych;
  • wychowanków placówek oświatowo – wychowawczych oraz grup parafialnych

w 2 kategoriach (poezja praz pieśń) przy 4 grupach wiekowych tj.:

  • przedszkola;
  • szkoły podstawowe klasy I – IV;
  • szkoły podstawowe klasy V – VIII
  • oraz szkoły ponadpodstawowe.

Konkurs odbywa się w 3 etapach tj.:

  • szkolnym (koniecznym do przeprowadzenia do dnia 26 lutego 2019 r.);
  • regionalnym (w dniu 5 marca 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Gowarczowie)
  • oraz diecezjalnym (w dniu 26 kwietnia 2019 r. w Lipskim Centrum Kultury ul. Rynek 2).

Szkolne Komisje Konkursowe zgłaszają swoich laureatów do dnia 26 lutego 2019 r. do Koordynatora Konkursu p. Elwiry Sibigi (tel. kontaktowy: 48 672 43 95) – Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, Pl. XX – lecia 25, 26 – 225 Gowarczów lub drogą e – mailową na następujący adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osobą odpowiedzialną w imieniu Zarządu Powiatu Koneckiego w zakresie realizacji konkursu jest p. Damian Rozmus – członek Zarządu Powiatu Koneckiego (tel. kontaktowy: 41 260 47 14).

Warto zaakcentować, że spośród laureatów etapu diecezjalnego w kategorii „Pieśń” Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przyzna „Nagrodę Specjalną” uprawniającą do reprezentowania Diecezji Radomskiej w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 r. w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zarząd Powiatu w Końskich z pełnym przekonaniem rekomenduje wieloaspektowe rozpowszechnienie informacji konkursowej prosząc jednocześnie o aktywne wzięcie udziału w Konkursie, albowiem przedsięwzięcie propaguje ważne i społecznie cenione wartości patriotyczne i postawy życiowe.

W załączeniu udostępniony zostaje szczegółowy regulamin XVI edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej wraz z wymaganymi załącznikami (wszelkie informacje dostępne również pod następującym linkiem: http://www.ak.radom.pl/trwa-nabor-uczestnikow-xvi-konkursu-piesni-i-poezji-patriotycznej/

Załączniki do pobrania:

Regulamin - (plik.pdf)

Załącznik Nr 1 - (plik.pdf)

Załącznik Nr 4 - (plik.pdf)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - (plik.pdf)

Opracował: Damian Rozmus