loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

WIGILIJNE SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI ARMII KRAJOWEJ

Administrator

W drugą sobotę grudnia 2018 r. w Ośrodku Szkolno Wychowawczym zdjęcie WIGILINE SPOTKANIE...w Baryczy, przy wigilijnym stole spotkali się żołnierze Armii Krajowej, władze samorządowe powiatu i miasta, młodzież szkolna oraz sympatycy żołnierzy podziemia. Wigilia została zorganizowana przez Konecki Oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wigilia to czas najpiękniejszy. Spotykając się, co roku z żalem zauważamy, że kombatantów jest wśród nas coraz mniej, ale jednocześnie przybywa nowych, honorowych członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej...

Życzę wszystkim żeby zawsze była w nas świadomość i pamięć, o tych ludziach, którzy przelewali krew za naszą ojczyznę i to nie tylko w 100 – lecie niepodległości, ale także ponad ten XXI wiek” - zaakcentował Andrzej Marek Lenart – starosta konecki, który złożył również okolicznościowe życzenia w imieniu całego Zarządu Powiatu Koneckiego.

Przybyłych Gości przywitał prezes Koneckiego Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Andrzej Kosma. Następnie w dowód uznania za dotychczasową współpracę, organizacja ŚZŻAK w Kielcach postanowiła przyjąć w szeregi swoich członków i nadać honorowe legitymacje, następującym osobom: p. Markowi Kozerawskiemu oraz p. Stanisławowi Bombie. Przypomnijmy, że Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej jest przede wszystkim organizacją zrzeszającą żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, ale z przyczyn egzystencjalnych ich miejsce zajmują sympatycy tej organizacji. W samej tylko organizacji kieleckiej zrzeszonych jest nieco ponad 800 członków. Legitymacje nowym członkom wręczała p. Alina Szwach – prezes Zarządu Okręgowego ŚZŻAK w Kielcach, której towarzyszyli starosta konecki – Andrzej Marek Lenart oraz burmistrz Miasta i Gminy – Krzysztof Obratański. Okolicznościowymi dyplomami, za wieloletnią współpracę i pomoc organizacyjną, wyróżniono również: p. Jana Słuszniaka – dyrektora Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy oraz p. Wojciecha Bombę – nadleśniczego Nadleśnictwa Barycz.

Kombatantom spotkanie uprzyjemniał zespół „Korniczanka”. Opłatek i przygotowane pokarmy poświęcił ks. Jacek Wieczorek.

GALERIA - WIGILINE SPOTKANIE...

2  3  4

5  6  7  8

13  14  15

9  10  11  12

16  17  18

19  20  21  22

23  24  25

26  27  28  29

30  31  32

33  34  35  36

37  38  39

40  41  42  43

44  45  46

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich