loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

50 – LECIE KSSPR

Administrator

W ostatnią sobotę sierpnia 2018 roku Koneckie zdjęcie 50-LECIE KSSPR KOŃSKIEStowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej świętowało swoje 50 - lecie Piłki Ręcznej w Końskich. Przez pół wieku przez konecki Szczypiorniak przewinęło się mnóstwo zawodników, trenerów i działaczy, którzy zostawili po sobie wspomnienia i ogromny dorobek pokoleniowy. Oficjalna część obchodów rozpoczęła się o godzinie 15:00, przedtem jednak odbyły się: uroczysta msza święta w intencji zawodników, stowarzyszenia i wszystkich, którzy swymi działaniami wspierają piłkę ręczną w Końskich oraz pokazowy trening koneckiej młodzieżówki, poprowadzony przez doskonale znanego w Polsce i na świecie utytułowanego, zawodnika Karola Bieleckiego.

 

Okolicznościowe życzenia i gratulacje składali między innymi: dawni prezesi Stowarzyszenia, związkowcy, władze szczebla wojewódzkiego, marszałkowskiego, powiatowego i gminnego. Samorząd powiatu koneckiego reprezentowali: Andrzej Marek Lenart – wicestarosta oraz Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu Koneckiego, która w bardzo oryginalny sposób postanowiła złożyć jubileuszowe gratulacje. Pani Dorota na tę okoliczność napisała humorystyczne wierszowane życzenia dla koneckiego Szczypiorniaka. Organizatorzy przyznali honorowe odznaczenia: diamentowe, złote, srebrne i brązowe odznaki dla osób, które przez te lata angażowały się w pracę na rzecz Stowarzyszenia. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Adam Makuch, Jacek Nowak, Dariusz Swat – odznaczeni diamentową odznaką, Mirosław Leszczyński, Józef Matyjasik, Robert Napierała, Wojciech Skarżyński, Jan Łyczkowski i Marek Pieróg – odznaczeni złotą odznaką, Tomasz Bodasiński, Mirosław Dworak, Jarosław Kubała, Marek Przybylski, Michał Przybylski i Elżbieta Stachera – odznaczeni srebrną odznaką, oraz Arkadiusz Bąk, Piotr Bocheński, Waldemar Gierczyński, Jacek Kucharski, Wiesław Kwiatkowski, Jan Miler, Rafał Postuła, Krzysztof Siemieniec, Daniel Sroczyński, Wiesław Stępień – odznaczeni brązowymi odznakami.

„Miło się spotkać po latach, dlatego nie dziwię się, że wielu z nas łza kręci się w oczach. Przez te 50 lat przeżywaliśmy wspólnie kontuzje, radości i porażki. Możemy się poszczycić wychowankami, którzy grali i grają zarówno w Polsce, ale także w zagranicznych klubach, co oczywiście bardzo cieszy i napawa dumą” - podkreślał Piotr Bocheński – prezes KSSPR Końskie, któremu wtórował Grzegorz Budziosz - prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

 

GALERIA - 50-LECIE KSSPR KOŃSKIE

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

21  22  23

24  25  27

28  29  30

31  32  33

34  35  36

37  38  39

40  41  42

43  44  45

46  47  48

49  50  52

53  54

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich