loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PIELGRZYMI Z KOŃSKICH WYRUSZYLI NA JASNĄ GÓRĘ

Administrator

W pierwszej połowie sierpnia wyruszają pielgrzymki zdjęcie PIELGRZYMKI Z KOŃSKICH...do Częstochowy. Ponad 250 mieszkańców powiatu koneckiego, w środę 8 sierpnia przyłączyło się do grup pielgrzymkowych na Jasną Górę. Przed nimi trasa 120 kilometrowa podzielona na odcinki, liczące po ok. 35 km. dziennie. W bieżącym roku pątnicy muszą poradzić sobie z upałem, który towarzyszy nam od dłuższego czasu. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia.

 

Przed Kolegiatą św. Mikołaja w Końskich dobrej drogi życzyli pielgrzymującym: dziekan ks. Andrzej Zapart, Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu oraz Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich.

Konecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ma już swoją tradycję. Wraz z pątnikami z trzech koneckich parafii: świętego Mikołaja, Chrystusa Odkupiciela i Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyruszyli nocujący w naszym mieście pielgrzymi ze Skarżyska Kamiennej i Suchedniowa oraz z Przysuchy. Organizatorami koneckich grup są księża: Tomasz Janicki, Łukasz Białas i Radosław Zaborski. Po drodze, jak mówił ksiądz Łukasz Białas, do naszej grupy dołączać będą kolejni pątnicy z innych parafii.

Idea pielgrzymowania pojawiła się przed wiekami. Ludzie w różnych intencjach pokonują wielokilometrowe trasy; jedni dziękują za łaski Pana, inni proszą o zdrowie, pomyślność, oraz za to, co dla nich ma wartość szczególną.

 

GALERIA - PIELGRZYMKI Z KOŃSKICH...

2  3  4

5  7  8

9  10

11  12  13

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich