loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Administrator

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy zdjęcie OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK...Końskie im. Cezarego Chlebowskiego 9 maja 2018 r. odbył się XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Jak co roku wielu bibliotekarzy z powiatu koneckiego spotkało się, by wspólnie świętować. Dyrektor Dariusz Kowalczyk w swoim wystąpieniu powitał zebranych i podziękował za zaangażowanie w codzienną pracę – niełatwą, bo przecież biblioteka we współczesnym świecie musi rywalizować z mediami, kinem, Internetem. Ale to właśnie od pracowników bibliotek, kochających swój zawód, zależy sukces czytelnictwa i zainteresowanie dzieci i młodzieży książką.

 

Wszyscy z uwagą obejrzeli prezentację pod tytułem: "Infrastruktura bibliotek publicznych w powiecie koneckim", zaprezentowaną przez Dariusza Kowalczyka, dyrektora BPMiG Końskie. Następnie odbyło się spotkanie z Pelagią Borowską i promocja jej najnowszej powieści pt. "Jarzębinowe ścieżki", wydanej nakładem Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Końskich.

Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa współorganizowana przez Stowarzyszenie Historyczne Pasja, autora strony www.konskie.org.pl, Muzeum Dewocjonaliów i Rzeczy Osobistych (Ostrów Mazowiecka) oraz prywatnych kolekcjonerów - "Medaliki i krzyżyki - wiara i historia w starych dewocjonaliach".

Życzenia dla pracowników bibliotek złożyli: Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu oraz Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie.

 

GALERIA - OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich