loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

SPRAWDZAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ O POŻARNICTWIE

Administrator

W siedzibie Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnejzdjęcie SPRAWDZAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ ... w Końskich 6 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jury w następującym składzie: bryg. Marek Kowalczyk – przewodniczący, kpt. Robert Pałosz – sekretarz oraz bryg. w st. spocz. Tadeusz Nowakowski – członek oceniało wiedzę kilkudziesięciu uczestników. Patronat honorowy nad konkursem objęli: starosta konecki – Bogdan Soboń oraz Wojewódzki Komendant Straży Pożarnej - st. bryg. Adam Czajka.

 

W zmaganiach turniejowych udział brali uczniowie i młodzież ze Stąporkowa, Fałkowa, Rudy Malenieckiej, Czermna, Słupi i Końskich. Turniej wspólnie otworzyli: Grzegorz Zieliński – Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Końskich, Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. Organizatorzy postanowili również wyróżnić tych pedagogów, którzy podczas swej wieloletniej pracy przygotowywali i przygotowują w dalszym ciągu konecką młodzież do uczestnictwa w ww. turnieju. Srebrnymi medalami odznaczono: Piotra Mireckiego z I LO w Końskich, Aleksandrę Fidos ze Szkoły Podstawowej w Lipie, Dorotę Zygmunt z Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej oraz Justynę Soję-Sadowską z Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Brązowe odznaczenia wręczono: Justynie Zych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie oraz Urszuli Metryckiej z Gimnazjum w Słupi Koneckiej.

Po ostatecznym podsumowaniu, zarówno etapu pisemnego, jak i ustnego wyłoniono trzech najlepszych uczestników turnieju na szczeblu powiatowym. W grupie szkół podstawowych wygrał Mateusz Wiaderny z Fałkowa, którym opiekowała się Beata Gonerka; w kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajął Mateusz Zając z Czermna pod opieką Marcina Dziuby; natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfował Jan Pachuc z Rudy Malenieckiej, którym opiekuje się Piotr Mirecki. Fundatorem nagród książkowych i piór było Starostwo Powiatowe w Końskich, natomiast boomboxy i radiomagnetofony ufundował Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

 

GALERIA - SPRAWDZAJĄ SWOJĄ WIEDZĘ ...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich