loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ŚWIĄTECZNIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ „CICHY ZAKĄTEK” W KOŃSKICH

Administrator

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi 28 marca 2018r. Zarządzdjęcie ŚWIĄTECZNIE W DOMU POMOCY... Powiatu Koneckiego odwiedził mieszkańców DPS w Końskich. Delegację gości reprezentował Bogdan Soboń - Starosta Konecki, Dorota Duda - członkini Zarządu Powiatu. Zarząd Powiatu jest organem prowadzącym dla tej jednostki. W Domu Pomocy Społecznej w Końskich zamieszkuje 150 osób w wieku od 27 do 96 lat, w tym 43 kobiety i 107 mężczyzn. Gości przywitała Barbara Krawczyk - dyrektor placówki.

Spotkanie odbyło się w sali terapii zajęciowej. Spotkanie to było niespodzianką dla mieszkańców. Pod opieką trzech pań - terapeutów zajęciowych: Aleksandry Korzekwy, Magdaleny Cieplińskiej-Jędrzejewskiej oraz Iwony Wilk powstały piękne własnoręcznie wykonane prace tj. palmy, pisanki, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Część z tych prac była już oceniana w poprzednim tygodniu w konkursie na najładniejszą palmę i pisankę, bowiem prezentacja własnoręcznie wykonanych przez mieszkańców dekoracji i stroików świątecznych to już tradycja w DPS Końskie. Goście podziwiali kunszt i trud rękodzieła. Najbardziej aktywni w zajęciach terapeutycznych mieszkańcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Kolejną niespodzianką tego spotkaniu było wyróżnienie i nagrodzenie pracy terapeutek zajęciowych. Oprócz zajęć plastycznych prowadzą zespół wokalny, grupę taneczną, kulinarną, sportową a także przygotowują wszelkie imprezy kulturalno-rozrywkowe oraz wydarzenia związane z kultem religijnym. Panie terapeutki ze wzruszeniem przyjmowały gratulacje.

Starosta w słowie skierowanym do zebranych wielokrotnie podkreślał rodzinną atmosferę panującą w tym Domu, wzajemny szacunek i życzliwość oraz przekazał mieszkańcom i pracownikom serdeczne życzenia wielkanocne – „zdrowych i pogodnych Świąt, pełnych radości, serdecznych spotkań w gronie najbliższych, wzajemnej życzliwości oraz obfitości na świątecznym stole”.

 

GALERIA - ŚWIĄTECZNIE W DOMU POMOCY...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  22  23

24  25  26

27  28  29

30  32  33

34  35  36

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich