loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2018

Administrator

Od 5 do 27 marca 2018 r. na terenie powiatu koneckiego zdjęcie KWALIFIKACJA WOJSKOWA odbywa się Kwalifikacja Wojskowa. W ciągu 17 dni przed Powiatową Komisją Lekarską w Końskich stanie 463 mężczyzn. W bieżącym roku wezwano 423 mężczyzn z rocznika 1999 oraz 40 mężczyzn  z roczników starszych. Na inauguracyjne spotkanie do Szpitala im. Św. Łukasza w Końskich, gdzie od lat odbywa się kwalifikacja wojskowa, przybyli: pułkownik Mirosław Smerdzyński –Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach, Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu w Końskich oraz Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Końskich.

Zebranych powitał Wiesław Basiak, który przedstawił skład komisji lekarskiej: przewodniczący – lekarz medycyny Marek Ziopaja, sekretarz – Robert Nagórny, średni personel medyczny – Mirosława Jakóbowska, przedstawicielki Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kielcach – Dorota Zygan i Ewa Robak.

Następnie, zwracając się do młodych mężczyzn, pułkownik Smerdzyński powiedział, że dzisiejsze spotkanie ma na celu założenie ewidencji wojskowej i wydanie książeczek wojskowych, a komisja lekarska orzeka o zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej.

GALERIA - KWALIFIKACJA WOJSKOWA

2  4

5  6  7

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich