loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KONECKA GALA SPORTU 2018

Administrator

W ubiegłym tygodniu w sali bankietowej „Astoria” odbyła zdjęcie KONECKA GALA SPORTU 2018się „Konecka Gala Sportu 2018”. Jak co roku jest ona okazją do wyróżnień i podziękowań dla wszystkich sportowców, działaczy, trenerów i sponsorów działających na terenie nie tylko Gminy Końskie, ale także powiatu koneckiego. Tegorocznymi gośćmi gali byli podopieczni konecczanina Marka Rożeja – „czterystumetrowcy”: Joanna Linkiewicz - obecna halowa wicemistrzyni świata oraz Jakub Krzewina - rekordzista świata i mistrz świata z Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham 2018; Grzegorz Tkaczyk – były reprezentant Polski w piłce ręcznej oraz Grzegorz Piechna – były reprezentant kraju w piłce nożnej.

Podczas gali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych – Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki wraz z Krzysztofem Stacherą – naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

Podsumowanie ubiegłorocznych osiągnięć sportowych rozpoczęła prezentacja multimedialna, która zaprezentowała sylwetki sportowców oraz najważniejsze wydarzenia minionego roku. W trakcie gali przedstawiono także wydatki poniesione na sport w ubiegłym roku , które prezentował wiceburmistrz MiG Końskie Krzysztof Jasiński. Galę poprowadził Rafał Szymczyk – redaktor sportowy Radio Kielce.

Najistotniejszym punktem gali było wyróżnienie sportowców w poszczególnych kategoriach. Wśród laureatów i odbierających statuetki w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny – był Kamil Ocetek i wyróżnieni Damian Baczewski i Kamil Mastalerz.

W trakcie gali mogliśmy także posłuchać Dominiki i Marcina Wróblów, Julii Pałgan, Marka Werensa.

Należy pamiętać, że „sport rozwija człowiekowi nie tylko sylwetkę, ale kształtuję jego ducha” – niechaj słowa twórcy nowożytnego olimpizmu – Pierre de Coubertina - będą podziękowaniem i mottem dla wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju wielu dyscyplin sportowych na terenie powiatu koneckiego, a jednocześnie zachętą do dalszych sukcesów.

 

GALERIA - KONECKA GALA SPORTU 2018

2  3  4

5  6  7

8  9  10

fot. UMiG w Końskich