loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

O MIŁOSIERDZIU I PRZEBACZENIU NA SPOTKANIU SAMORZĄDOWCÓW u Jego Ekscelencji ks. bpa Henryka Tomasika

Administrator

Na spotkaniu z samorządowcami u Jego Ekscelencji ks. zdjęcie O MIŁOSIERDZIU ...bpa Henryka Tomasika, ks. prof. Wiesław Przygoda, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poruszył ważne w dzisiejszym świecie wątki przebaczenia i miłosierdzia. To nawiązanie do bulli „Oblicze miłosierdzia” papieża Franciszka.

 

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe samorządowców z całej diecezji. Uczestniczyła w nim delegacja z powiatu koneckiego, w tym Bogdan Soboń, starosta konecki, który delegowany został z ramienia zrzeszającego powiaty Stowarzyszenia „Ziemia Odrowążów” do złożenia życzeń księdzu biskupowi Henrykowi Tomasikowi.

Życzenia – jak co roku – złożył samorządowcom sam gospodarz spotkania. - Życzę, aby Chrystus rozpromieniał państwa drogi, pomagał w rozstrzyganiu niekiedy trudnych spraw dotyczących człowieka i wspólnot - mówił bp Henryk Tomasik. Gospodarz wyraził swoją wdzięczność za organizację Światowych Dni Młodzieży, których koordynatorem w powiecie koneckim było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Ordynariusz docenił również współpracę samorządów z parafiami. – Utrzymywanie i pielęgnowanie relacji z parafiami to naturalne działanie, szczególnie w obszarach, które mają służyć społeczeństwu i promowaniu pożądanych społecznie postaw – mówi starosta Soboń.

 

GALERIA - O MIŁOSIERDZIU ...

2  3  4

5  6  7

8  9

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich