loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY NA MODERNIZACJĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR nr 728

Administrator

Czwarty października 2017 roku był dniem długo oczekiwanym przez zdjęcie UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY ...mieszkańców i użytkowników drogi łączącej powiat kielecki i konecki. Wzmożony ruch samochodowy spowodował zniszczenie nawierzchni drogi. W związku z tym koniecznym stało się podjęcie wszelkich działań, by poprawić stan tego ważnego szlaku komunikacyjnego.

 

Na granicy gmin Łopuszno i Radoszyce, między miejscowościami Sarbice II a Jóźwikowem odbyło się uroczyste podpisanie umowy na modernizację w systemie zaprojektuj i wybuduj drogi wojewódzkiej nr 728 (na odcinku Łopuszno – DK 74). W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Agata Binkowska, a także starosta konecki Bogdan Soboń, członek Zarządu Powiatu Dorota Duda oraz wójtowie gmin Łopuszno i Radoszyce. Przybyli także samorządowcy i mieszkańcy obydwu gmin.

Wykonawcą inwestycji, czyli drogi o długości ok. 16 km, o wartości 66 mln zł, będzie firma STRABAG Sp. z o.o. Inwestycja realizowana będzie w powiecie koneckim i kieleckim, na terenie gmin Łopuszno i Radoszyce. Termin wykonania inwestycji to 30 października 2020 r.

 

GALERIA - UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY ...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich