loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

II EDYCJA „ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO”

Administrator

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich 5 październikazdjęcie II EDYCJA PROGRAMU... 2017r. odbyło się spotkanie zorganizowane dla uczniów, rodziców i nauczycieli z powiatu koneckiego, skarżyskiego i starachowickiego na temat II Edycji programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży ze szkół gimnazjalnych i liceów oraz ze szkół zawodowych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Końskich oraz osoby zainteresowane programem.

 

O szczegółach programów II Edycji „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów, liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych” mówili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy odnieśli się do doświadczeń z poprzedniej edycji. Pani Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego zachęcała do udziału wszystkich spełniających wymogi, bowiem środki, jakie można uzyskać, dają możliwość rozwoju własnych zdolności i zainteresowań.

W poprzedniej edycji program nieco różnił się od tego obecnego, ponieważ uczniowie z gimnazjum, liceum oraz szkół zawodowych byli traktowani na jednym poziomie. Obecny program kategoryzuje gimnazjum i licea oraz szkoły zawodowe i techniczne. „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących” to projekt, w ramach którego będzie przyznanych 259 stypendiów dla zdolnych uczniów gimnazjów i liceów, natomiast dla szkół zawodowych przyznano 320 stypendiów dla zdolnych uczniów szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim. Stypendysta będzie objęty przez 10 miesięcy pomocą finansową w wysokości 380 zł na miesiąc.

Informacjom o nowej edycji programu przysłuchiwali się także goście: Bogdan Soboń, Starosta Konecki oraz Dorota Duda, członkini Zarządu Powiatu.

 

GALERIA - II EDYCJA PROGRAMU ...

2  3  4

5  6  7

8  9

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich