loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PRZEBUDOWA UL. KIELECKIEJ. BĘDZIE TEŻ I CHODNIK.

Administrator

W poniedziałek rozpoczęła się przebudowa ulicy Kieleckiejzdjęcie PRZEBUDOWA UL. KIELECKIEJ w Odrowążu. To inwestycja prowadzona przez powiat konecki, który jest właścicielem drogi. Prace budowlane na odcinku blisko 1200 metrów trwać będą do końca września. Wzdłuż ulicy, do cmentarza powstanie chodnik, który zwiększy bezpieczeństwo na tym newralgicznym odcinku. Ulica Kielecka przebudowana zostanie na odcinku od jej skrzyżowania z drogą krajową, za przepust w stronę Samsonowa. Łącznie powstanie około 1200 metrów nowej nawierzchni, która już jest sfrezowana.

 

Łącznie z tą inwestycją konieczne jest przełożenie kabla energetycznego na drugą stronę niż biegnie on obecnie. – Na części remontowanego odcinka konieczna będzie wymiana gruntu, reszta zostanie sfrezowana, a nawierzchnia będzie wzmocniona – mówi Stanisław Mościński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich.

- Bardzo cieszy nas ta inwestycja, bowiem ma ona szansę – jak wiele inwestycji wykonywanych przez powiat lub jednostki podległe – wykonywania przy udziale pieniędzy pozyskanych ze źródeł zewnętrznych – mówi Bogdan Soboń, starosta konecki. Koszt zadania to blisko 1 400 000 tys. zł. Jeśli inwestycja zyska dofinansowanie, wówczas blisko 700 tys. pochodzić będzie z budżetu państwa (tzw. „schetynówek”), a po ponad 300 tys. dołożą powiat i gmina Stąporków, bowiem obie jednostki zobowiązały się do połowicznego współfinansowania całości inwestycji.

- Gospodarka finansowa powiatu – jak przyjęliśmy z Zarządem, a na co przystali radni powiatowej koalicji, ma być racjonalna, nie zadłużająca mieszkańców. Staramy się gospodarować publicznymi pieniędzmi jak budżetem domowym. Kto chciałby mieć masę kredytów i martwić się, że jego bliscy będą spłacać zadłużenie. Dlatego stawiamy na pozyskiwanie pieniędzy, czego dowodem są liczne inwestycje właśnie przy takim wsparciu – mówi starosta.

Powiat konecki jest gospodarzem 573 km dróg na obszarze 8 gmin, z tego aż 133,5 km w gminie Stąporków. Wykonawcą, który wygrał przetarg jest firma DUKT z Nowin.

 

GALERIA - PRZEBUDOWA ULICY KIELECKIEJ ...

DSC 0013  DSC 0017  DSC 0018

DSC 0020  DSC 0021  DSC 0022

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich