loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

EKOnomik – AMBASADOREM ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Administrator

W ZSP nr. 3 w Końskich odbył się I Piknik pod hasłem zdjęcie EKOnomik...,,Zdrowo i Sportowo”, którego celem było propagowanie zdrowego trybu życia i odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Impreza będąca połączeniem elementów edukacji i dobrej zabawy została zaadresowana do uczniów szkoły, a także do gimnazjalistów, którzy licznie tego dnia odwiedzili konecki Ekonomik. Koordynatorem festynu była Marzena Andryszczyk- nauczyciel dietetyki.

 

- Mam nadzieję, że dzisiejsza impreza będzie cykliczną, bo przecież nasza szkoła ,,EKO’’ ma w nazwie, a warunki lokalowe sprawiają, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają wykazać się dużą aktywnością ruchową i sprawnością fizyczną - mówiła wicedyrektor Beata Fidor, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

- Na co dzień biegamy z budynku głównego do biblioteki i pokonujemy kilka razy dziennie 70 schodów prowadzących z parteru na trzecie piętro. Okoliczności te sprawiają, że w naturalny sposób nasza szkoła postanowiła zostać ambasadorem zdrowego stylu życia – żartobliwie wyjaśniała dyrektor.

Na uczniów czekało tego dnia wiele atrakcji. Na boisku szkolnym można było uprawiać fitness prowadzony przez Monię Cholewińską z klubu ,,BALANCE”, potańczyć na scenie, wziąć udział w grze ,,Questing po Ekonomiku’’, posłuchać piosenek i obejrzeć występy przygotowane przez uczniów szkoły oraz pokaz tańca nowoczesnego prezentowany przez zespół

,,The Battle’’. Do uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia przekonywał młodzież znany konecki sportowiec Mateusz Sikora z Koneckiego Centrum Formy. W salach lekcyjnych odbywały się tematyczne prelekcje i spotkania. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Marty Wrzeszcz-Piątkowskiej, dietetyka oraz warsztaty tłoczenia oleju i przygotowywania potraw z dzikich roślin, które prowadziła Justyna Pargieła z Naturalnej Żywności i Centrum Zdrowia i Rozwoju w Końskich. Można było spróbować zdrowych przekąsek i koktajli (m.in. napój z pietruszki, pesto z podagrycznika, placuszki z pokrzywy, dzikie chwasty w cieście naleśnikowym z cieciorki i wiele innych zdrowych smakołyków)

Uczniowie chętnie korzystali z możliwości analizy składu ciała, którą wykonywała dietetyk Edyta Piwowarczyk i badania poziomu dwutlenku węgla w płucach przeprowadzanych przez Małgorzatę Dobieralska –Łabędowicz i Marcina Szyposzyńskiego, przedstawicieli Sanepidu. Ogromną popularnością cieszyło się stanowisko z ekologicznymi kosmetykami, gdzie dziewczęta mogły zbadać stan swojej cery, dowiedzieć się jak pielęgnować skórę naturalnymi kosmetykami oraz wykonać ekologiczny makijaż. Porad udzielały: Edyta Kuśmierczyk i Katarzyna Zielińska, konsultantki firmy Oriflame,.

W salach komputerowych trwał turniej e-sportowy w Counter Strike’a, który z kolei zainteresował wielu chłopców.

Przez cały dzień trwała także akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. - Mieliśmy zaszczyt gościć honorowego dawcę komórek Pana Adama Wojnowskiego. W ramach akcji zarejestrowano 25 nowych potencjalnych dawców – mówi Marzena Andryszczyk.

Formą dobrej zabawy i integracji było również wspólne grillowanie i pokaz tańca Belgijka, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i gimnazjaliści. Organizatorzy dziękują wszystkim zaproszonym gościom, specjalistom w zakresie zdrowego stylu życia, którzy podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą oraz dyrektorom i nauczycielom koneckich gimnazjów za umożliwienie uczniom udziału w imprezie.

 

GALERIA - EKONOMIK ...

2  3  DSC 0332

4  DSC 0438  5

DSC 0338  DSC 0340  DSC 0343

DSC 0344  DSC 0379  DSC 0384

DSC 0388  DSC 0391  DSC 0410

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich