loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OSP KOLISZOWACH

Administrator

Dzień Strażaka, to zawsze szczególny i radosny czas, zdjecie DZIEŃ STRAŻAKA w którym brać strażacka obchodzi swoje święto, ale także doskonała okazja, by podziękować druhom za trud i bezinteresowną pomoc. W sobotniej uroczystości, zorganizowanej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Koliszów w Gminie Ruda Maleniecka udział wzięło ponad 30 druhów strażaków reprezentujących OSP: z Rudy Malenieckiej, Radoszyc, Dęby, Młotkowic i z Koliszów. Zbiórce przewodniczył wójt Rudy Malenieckiej i jednocześnie prezes Zarządu ZOSP RP - Leszek Kuca, któremu towarzyszył komendant Gminny OSP w Rudzie Malenieckiej – Radosław Kwiecień.

 

Starostę Koneckiego – Bogdana Sobonia reprezentowała – Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego. Obecni byli również Piotr Pałgan – przewodniczący Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej i zastępca wójta, tejże gminy– Piotr Piec. W kaplicy w Koliszowach ks. proboszcz z parafii w Bedlnie – Maciej Kornata odprawił uroczystą mszę św. w intencji wszystkich strażaków. Następnie przy remizie strażackiej odbyła się dalsza część obchodów.

„Ochotnicza Straż Pożarna, to służba, ale przede wszystkim powołanie. To właśnie od Was wszyscy możemy się uczyć tego jak pomagać drugiemu człowiekowi. Jesteście pierwsi zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Życzę Wam abyście, pomagając innym byli bezpieczni” - podkreślała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu.

„Dziękuję za Waszą bezinteresowną i odpowiedzialną służbę. Za wszelką pomoc, której udzielacie naszym mieszkańcom i mieszkańcom ościennych gmin” - mówił Leszek Kuca – wójt Gminy Ruda Maleniecka.

Podczas uroczystości wręczono również Medale za Zasługi dla Pożarnictwa i Odznaczenia Strażaka. I tak wspomnianymi medalami wyróżniono następujących druhów: złotym medalem odznaczono – Artura Balińskiego z OSP w Młotkowicach, srebrnym medalem wyróżniono - Dawida Padusińskiego z OSP w Dębie oraz Kamila Dróżdża z OSP w Koliszowach, brązowe medale otrzymali natomiast - Sebastian Pękala i Ryszard Bednarczyk, oboje z OSP w Koliszowach. Odznaczenie Strażaka, popularnie nazywane w slangu strażackim „wzorki” otrzymali: Patryk Kozieł z OSP w Koliszowach oraz Piotr Tarasiński z OSP w Dębie.

Jak podkreślał wójt Leszek Kuca, Ochotnicza Straż Pożarna działająca na terenie gminy skupia siedem jednostek, w których służbę pełni ponad 200 druhów strażaków. Niektóre z nich są sklasyfikowane w systemie Ratownictwa Krajowego, co bez wątpienia stanowi powód do jeszcze większej satysfakcji.

 

GALERIA - DZIEŃ STRAŻAKA ...

obraz 001  obraz 008  obraz 009

obraz 013  obraz 016  obraz 020

obraz 021  obraz 026  obraz 029

obraz 037  obraz 041  obraz 055

obraz 061  obraz 068  obraz 071

obraz 082  obraz 083  obraz 085

obraz 090  obraz 095  obraz 099

obraz 103  obraz 109  obraz 110

obraz 117  obraz 130  obraz 135

obraz 136  obraz 139  obraz 162

obraz 164  obraz 171

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich