loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KAPITUŁA NAGRODY KOZIOŁKA W POWIECIE KONECKIM

Administrator

Kapituła Nagrody Koziołka odwiedziła 4 kwietnia 2017 roku Starostwo zdjęcie KAPITUŁA NAGRODY ...Powiatowe w Końskich w związku z programem „Bezpieczne Świętokrzyskie”, realizowanym w 2016 roku. Powiat konecki uczestniczy od 2000 roku w tym właśnie programie, którego głównymi celami są: ograniczanie przestępczości pospolitej oraz zjawisk chuligaństwa i wandalizmu, ale także ochrona dzieci i młodzieży i przeciwdziałanie patologiom społecznym. O metodach i sposobach działań rozmawiali zarówno włodarze koneckich gmin, jak i przedstawiciele poszczególnych instytucji.

Władze samorządowe powiatu koneckiego reprezentowali: Bogdan Soboń – Starosta Konecki, Dorota Duda – członek Zarządu oraz Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

„Niezależnie od miejsca, w którym żyjemy bezpieczeństwo jest dla nas ogromnie istotne” - podkreślał starosta – Bogdan Soboń.

„W naszym powiecie mamy już wypracowane style działania pozwalające na zorganizowaną współpracę wielu instytucji i poszczególnych osób” - zaznaczał naczelnik – Wiesław Basiak.

W skład Kapituły weryfikującej i przygotowującej sprawozdanie weszły: Ewa Mazurek – przedstawiciel Wojewody, Beata Oczkowicz – przedstawiciel Marszałka oraz inspektor Monika Wierzbicka - przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

„Mówiąc o bezpieczeństwie na terenie naszego powiatu nie sposób nie wspomnieć o działalności Marcina Pytlosa ratownika medycznego, który poświęcając swój wolny czas, jako wolontariusz prowadzi szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej. To jego zaangażowanie w ratowanie drugiego człowieka również wpisuje się w program „Bezpieczne Świętokrzyskie” - podkreślała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego. Ostateczna ocena przedstawionych sprawozdań będzie należała do Wojewody, Marszałka i Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 

GALERIA - KAPITUŁA NAGRODY ...

obraz 006  obraz 033  obraz 034

obraz 037  obraz 044  obraz 053

obraz 056  obraz 061  obraz 065

obraz 073  obraz 077  obraz 081

obraz 085  obraz 087  obraz 092

obraz 094  obraz 101  obraz 147

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich